ADRKKlubová výstava ADRK, pořádána každoročně v srpnu jako dvoudenní akce je jednou z nejprestižnějších výstav plemene rottweiler, na kterou se sjíždějí chovatelé z celé Evropy. Pro milovníky rottweilerů je tato akce velkým svátkem a také snem se zúčastnit jako vystavovatel či divák. Na tuto výstavu je vždy přihlášeno několik stovek psů a fen a tak není žádným překvapením pro vystavovatele, když mají ve své třídě konkurenci 50 psů i více. Tituly se zadávají stejné jako u nás. Klubový vítěz, pes a fena, Klubový vítěz mladých pes a fena a od roku 2005 se hodnotí nejlepší zahraniční psi titulem Mezinárodní klubový vítěz dospělých i madých zvlášť pro psy a zvlášť pro feny. Je možné, že se stránka bude déle načítat, jelikož je zde umístěných více fotografií...

Celý článek...

 

Z anglického originálu (An Unnamed Story) přeložila Ing. Lotta Blaškovičová Tento smutný příběh se může kopírovat a publikovat v naději, že to zastaví neetické 'chovatele' a ty, co chovají psy jen pro peníze. Nepamatuji si moc o místě, kde jsem se narodil. Bylo to stísněné a tmavé místo a lidi si s námi nikdy nechodili hrát. Pamatuji si mámu a její měkkou srst, ale byla často nemocná a velmi hubená. Měla jen velmi málo mléka pro mě a mé bratry a sestry. Pamatuji si, že mnoho z nich umřelo a velmi mi chyběli.

Celý článek...

 

problematika chovuKde začít....

Je to tak rozsáhlé téma, které se jedním článkem nedá pokrýt. Jelikož jsem se narodila před revolucí  (jak často využíváme tento termín...), můžu posoudit, jak to vypadalo kdysi a jak je to dnes. Když jsem si chtěla pořídit svou první rotvajlerku Uxinku, oslovila jsem několik chovatelů z časopisu Pes přítel člověka, většinou v jednom čísle časopisu inzerovali dva nebo tři chovatelé, kteří moje oblíbené plemeno nabízeli. Kromě tištěných regionálních novin, toto byla jediná možnost, jak inzerovat. Neexistoval žádný internet, žádné webové stránky, ani e-maily... :-)

Celý článek...

 

Uxinka a štěně vrh "A" - Ax od JuhásůTuto "publikaci" jsem získala před mnoha lety, desítky stran tištěných na psacím stroji a zajímavé čtení o výchově štěňat. Rozmnožovala jsem ji novým majitelům našich štěňátek a jsem přesvědčena, že po pečlivém přečtení cenné rady pomohly při výchově malých puberťáků, kteří mohli zkoušet na svých majitelích co jim dovolí. I když tato Výchova štěněte byla napsána před 35 lety, má mnoho užitečných informací, rad, které se dodnes používají, převážně se jedná o základy výchovy, které jsou jak pro štěně, tak pro majitele velmi důležité. Myslím si, že by byla škoda, nechat si tyto informace jen pro sebe a proto použiji slova autora: "...nechť dobrá věc slouží všem majitelům, chovatelům a zejména nastávajícím odběratelům rottweilerů. Nechť dobrá myšlenka slouží našemu plemeni, to je výcviku rottweilerů".

Celý článek...

 

Uxinka a štěně vrh "A" - Ax od JuhásůS pachovými prácemi začneme se 4 měsíčním štěnětem, případně i dříve. Psovod musí znát teoretické základy výcviku pachových prací, musí být klidný, rozhodný, vytrvalý a svého psa musí mít rád. I když tyto předpoklady platí pro každého, kdo se chce zabývat výcvikem, obzvláště na ně klademe důraz při cviku pachových prací. Výcvik v pachových pracích je všeobecně považován za nejtěžší obor výcvikářské práce. Mnoho cvičitelů tvrdí, že každý pes se nehodí pro pachové práce. To není zcela správné. Záleží na trpělivém opakování, hledání nejvhodnějších způsobů nácviků a výsledek musí být kladný. Je pravda, že ne každý pes v pachových pracích vyniká, stopovat však musí každý, nemá-li po nemoci ochrnuty čichové orgány. Většina psů má schopnosti k provádění velmi dobrých pachových prací, záleží však v největší míře na cvičiteli samotném, aby vhodnou formou docílil, co od psa požaduje.

Celý článek...

 

Uxinka a štěně vrh "A" - Ax od JuhásůDnes přináším poslední počteníčko o výchově mladých rottweilerů, které bylo napsáno před mnoha lety, a proto znovu uveřejňuji úvodní slova, které jsem napsala při prvním díle našeho seriálu o výchově. Doufám, že jste v této obsáhlé "publikaci" našli zajímavé informace, které se hodí i v této době a všem přeji při výcviku jasnou hlavu, pevné nervy a co nejméně chyb!

Celý článek...

 

DLKDysplazie loketního kloubu u plemene rottweiler
Dysplazie loketního kloubu (DLK) je dědičné nevrozené onemocnění založené působením více genů. Vlohy a následně i klinické onemocnění se dědí z rodičů na potomky. Tímto onemocněním trpí hlavně velká a střední plemena psů.

Celý článek...